Adapazarı’nda Halk İttifakının Adayı İsmail Kılıç’tır

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç vatandaş ziyaretlerine devam ediyor. Kılıç, “Yerel seçimlerde büyük bir oy oranı ile sandığa gidiyoruz. Herkesi şaşırtacak bir sonuçla halkımızın yereldeki ittifakının adresi olacağız. İnsanlar Yeniden Güçlü Adapazarı’na inanıyor. İsmail Kılıç yerelin ittifakında Adapazarı’nın başkanı olarak sandıktan çıkacaktır. 31 Mart günü ben değil biz kazanalım” dedi.

HERKESİN ADAYIYIM
Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç seçim çalışmalarına devam ediyor. Zirai Aletler Sanayi Sitesi, Süpürgeciler Sanayisi, Hızırtepe, Alandüzü ve Köprübaşı Mahallerinde vatandaşlarla buluşan Kılıç, projelerinden ve hedeflerinden bahsetti. Kılıç, “Adaylığımız açıklandığından beri sahadayız ve vatandaşların bize olan ilgisinin her geçen gün arttığını görüyoruz. Ben bu seçimde CHP’nin adayı olarak seçime giriyorum ama ben kendimi Ak Parti’nin, İYİ Parti’nin, MHP’nin, Saadet Partisi’nin ve tüm partilerin adayı olarak görüyorum. Bizim gönlümüz ‘Yeniden Güçlü Adapazarı’ hedefine inanan herkese açık” dedi.
HERKESİ ŞAŞIRTACAĞIZ
Kılıç, “Yerel seçimlerde büyük bir oy oranı ile sandığa gidiyoruz. Herkesi şaşırtacak bir sonuçla halkımızın yereldeki ittifakının adresi olacağız. İnsanlar Yeniden Güçlü Adapazarı’na inanıyor. İnsanlar bizim projelerimize inanıyor. Biz ayakları yere sağlam basan, uygulanabilir, insanımızın hayatını güzelleştirmeye odaklanan projeleri hayata geçireceğiz. Benim esnafım siftah yapamıyorken ben parklara çiçek ekemem. Benim çiftçim kan ağlıyorken ben yüzeysel projelere odaklanamam. Önce çiftçi, önce esnaf, önce insan diyerek bu şehri kalkındırmak istiyoruz” dedi.
BEN DEĞİL BİZ KAZANALIM
Son olarak Kılıç şunları söyledi: “Çiftçimiz için Tarım Destek Ofisimiz faaliyete geçecek. Sütü biz işleyecek biz satacağız. Bir kazanan köylü 5 kazanacak. GDO’suz yerli tohum üreteceğiz. Biz yeni cazibe merkezleri oluşturacağız. Esnafımızı ezdirmeyecek, halkımızın benimsemediği projelere belediyecilik anlayışımızda barındırmayacağız. Tüm hemşerilerim inansın, İsmail Kılıç yerelin ittifakında Adapazarı’nın başkanı olarak sandıktan çıkacaktır. Adapazarı’nda Halk İttifakının Adayı İsmail Kılıç’tır. 31 Mart günü ben değil biz kazanalım.”

Kılıç Adapazarı’nda İddialı

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Adapazarı’nı karış karış gezerek ‘Yeniden Güçlü Adapazarı’ projelerini anlatmaya devam ediyor.

ADAPAZARI ÇIKARMASI
Özellikle son 15 günde Adapazarı ilçesine adeta çıkarma yapan CHP, Genel Başkan Yardımcıları, Grup Başkanvekili, Milletvekilleri ve tüm partililerle kapı kapı gezerek seçim çalışmalarında tempoyu en üst seviyeye çıkardı. CHP Adapazarı ilçesinde son dönemde Muharrem İnce, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Yunus Emre, Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Grup Başkanvekili ve Milletvekili Engin Özkoç, milletvekilleri Abdüllatif Şener, Mehmet Bekaroğlu, Ayhan Barut, Orhan Sümer, Tahsin Tarhan, Deniz Yavuz Yılmaz, Abdurruhman Tutdere, Emine Gülizar Emecan, Gamze Taşçıer ve Ali Haydar Hakverdi, Parti Meclisi üyeleri Gökhan Günaydın, Ayça Taşkent gibi isimlerle programlar yaparak iddiasını gösterdi.
İNCE İKİNCİ KEZ GELİYOR
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ın “Adapazarı’nı Büyükşehir gibi görüyoruz” diyerek önemini ifade ettiği Adapazarı ilçesinde iddialı olan İsmail Kılıç, 30 Mart’ta Muharrem İnce’nin Gar Meydanında miting yapacağı müjdesini de verdi. Kılıç, “Muharem İnce kısa süre önce Adapazarı’na geldiğinde seçimden önce mutlaka bir kez daha geleceğini ifade etmişti. Nasip olursa Sayın İnce’yi 30 Mart’ta bu kez Gar Meydanında ağırlayacağız. Detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Kurduğumuz halkın meclisi ile Adapazarı ilçemizi karış karış gezerek halkımıza projelerimizi ve kendimizi anlatıyoruz. Halkımız bize inanıyor bizde onları mahcup etmeyeceğiz. Adapazarı’nı şeffaf katılımcı hesap veren gelirini giderini her ay kalem kalem açıklayan üreten belediyecilik” dedi.

‘Mevcut iktidarı desteklemek, krizi onaylamak demektir’

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, “Krizin en ağır yüzü adım adım kendini hissettirecek. Bu seçimlerde mevcut belediyeleri desteklemek hem krizi, hem de ithal ikameci sistemi onaylamak demek. Bu krize hep birlikte çözüm üretmeliyiz” biz kendi insanımızla yerli üretim ekonomisi diyoruz dedi.

ESNAF VE KAHVE ZİYARETLERİ
CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Yenicami’de esnafları ziyaret etti. Köprübaşı Mahallesinde kahvehane programında vatandaşlarla kucaklaşan Kılıç, Sakarya Musiki Cemiyeti’nin de programına katıldı. Kılıç’a ziyaretlerinde CHP Adapazarı Belediye Meclis Adayları da eşlik etti. Esnaf ziyaretlerinde sorunları dinleyen Kılıç, ekonomik krizin boyutlarının özellikle küçük esnafta çok ağır hissedildiğini ve bu krizin sonuçlarının çok ağır olacağını söyledi. Kılıç, “Yerel yönetimler olarak ekonomik kriz için önlemlerimizi almalıyız. Bu krizin faturası çok ağır olacak. Maalesef acı bir tablo ile yüzleşmek üzereyiz” dedi.
KRİZİN FATURASI AĞIR OLACAK
Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bir hesap uzmanıyım. Uzun yıllardır, mali müşavirlik yapıyorum ayrıca ekonomi bilim uzmanıyım. Ticari hayatın nasıl döndüğünü, ekonomik krizin ne olduğunu çok iyi bilirim. Şu an olağanüstü bir kriz ile karşı karşıyayız. İnsanlarımız adım adım bu krizle yüzleşiyor. Pazar fiyatları ortada. Esnafın durumu ortada. İşçi çıkaran fabrikalar, çek kıskacında can çekişen iş adamları ve yeni işsizlik rakamları ortada. Krizin en ağır yüzü adım adım kendini hissettirecek. Bu seçimlerde mevcut iktidarı desteklemek krizi onaylamak demek. Bu krize hep birlikte çözüm üretmeliyiz. Bu gemide hepimiz birlikteyiz. Ağır ekonomik şartlar artık bir seçim malzemesi değil, acı bir reçete ile önümüzde duran ağır bir rahatsızlık durumundadır.”
YENİDEN GÜÇLÜ ADAPAZARI
Kılıç son olarak şunları kaydetti: “Bizler Yeniden Güçlü Adapazarı diyerek şehrimizin yeniden ticari ve sosyal hayatın merkez olduğu bir yer haline dönüşmesini hayal ediyoruz. Adapazarı’nın durumu ortada. Bu şehrin ne kadar güçlü olduğunu bilen insanlar bugün içinde bulunduğumuz durumu kabul etmiyorlar. İrade sahibi bir yerel yönetim ile Adapazarı yeniden güçlü günlerine dönecektir. Üreteceğiz, çalışacağız bizi kurtaracak olan verimli topraklarımız, Tarım ekonomisi mastırım, tarım üreticisi olmam, yatırım danışmanlığı uzmanlığım ile siz değerli Adapazarlıların çalışkanlığı ile topyekûn kalkınma hamlesini hep birlikte başaracağız.”

Halkın iradesi sandıkta değişim diyecek

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Yağcılar, Ankara Caddesi, Ozanlar ve Oto Pazarı bölgelerinde seçim çalışmalarına devam etti.

KARIŞ KARIŞ GEZİYOR
31 Mart seçimlerine sayılı günler kala CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, seçim çalışmalarına bütün hızı ile devam etti. Kılıç, Ozanlar’da kahve konuşması ve esnaf ziyareti gerçekleştirirken Yağcılar ve Ankara Caddesinde de dükkanları ziyaret etti. Oto Pazarı’nda ise vatandaşlarla buluşan Kılıç, seçimler için destek istedi. Kılıç’a çalışmalarında CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve Adapazarı Belediyesi Meclis Adayları da katıldı.
DEĞİŞİM DİYECEK
31 Mart’a ait inançlarının her geçen gün daha da arttığını ifade eden Kılıç, “Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiğimi vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu bu seçimin ne kadar önemli olduğunun farkında. Hemen herkes mevcut iktidara ve yerel yönetimlere bir cevap vermesi gerektiğini biliyor. Biz insanların karşısına üreten projelerle bir umut olarak çıkıyoruz. Onlara projelerimizden bahsediyor, ayakları yere basan hayallerimizden söz ediyoruz. Halkın iradesi sandıkta değişim diyecek. Bu ithal düzeni böyle gitmez” dedi.
TARİH FIRSAT KAÇIRILMIŞTIR
Kılıç ayrıca şunları kaydetti: “15 yıldır devam eden inşaat sektörü furyasında, Serdivan’da ve Adapazarı’nda, sürekli birinci sınıf tarım arazilerinin imara açılması neticesinde, inşaat sektörüne konut arazisi arz edilmesi, hem toprağımızın betona boğulmasına hem de Adapazarı’nın depremde yıkılan binalarının arsalarının boş kalmasına sebep olmuştur. Bu tarım arazileri imara açılmasaydı, hem toprağımız korunmuş hem de Adapazarı’nda depremde yıkılan, Adnan Menderes ve İnönü Caddeleri üzerindeki arsalarımıza inşaatlar yapılacağı gibi 1930 ve 40’ların sokaklarının çehresi değişerek modern bir şehre kavuşabilirdik. Serdivan’da Tarım arazilerimiz yok edilirken, konut apart, AVM, kafeterya ve sağlık ilçesi oluşturulmuş, böylece Adapazarı ticaret alanları insandan yaşam alanlarından soyutlandırılmıştır. Ticaretin ömür törpüsü olmasına en büyük etken; bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu hatalar zinciri neticesinde Adapazarı’nda esnaf birbirini ağırlar hale gelmiştir. İnşaat furyası döneminde, inşaat sektörününde yerelde krize girmesine etken olmuştur.”
ESNAF KAZANSIN
Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz esnafın, çiftçinin Adapazarı’nın ve Adapazarlı’nın Sakaryalının ülke ekonomisinin kazanacağı projelerle geliyoruz. Sadece asfalt atacağız, park yapacağız, imar planlarını düzenleyip Adapazarı’na modern bir şehircilik hayata geçireceğiz demiyoruz. Biz sosyal belediyecilik ile herkesin sorunlarına çözüm üreten bir modeli uygulayacağız. Çiftçimizin sorunları çok net, Yerli Tohumluk üreten çiftçi yeniden kazanacak. Ürünün üretiminden tutun, ürün satışına kadar çiftçiye yol gösterecek projeler geliştirecek olan Tarım Destek Ofisimiz iş başında olacak. Esnafımız için Yatırım Destek Ofisimizi kuracağız. Bakın ben bir Ekonomi Bilim uzmanı be hesap adamıyım Bu esnaf nasıl daha çok kazanır, nasıl yeni cazibe merkezleri oluşturulur, bir şehir nasıl markalaşır bunu çok iyi biliyorum. Hep birlikte Adapazarı’nda büyük bir uyanışı harekete geçireceğiz.”
AYAKLARI YERE BASAN PROJELER
Kılıç son olarak ise şöyle konuştu: “Eski Sakarya Köprüsü çevresinde piknik alanları, nehir üstü iskeleler, yürüyüş yolları , 7 gün açık Eko Pazar ve rekreasyon projemiz var. Yeni cazibe merkezleri oluşturma çalışmalarımız var. Yatırım Destek-Dış Ticaret ve Tarım Destek Ofislerimiz ile Yazılım Kampüsümüz başlı başına olağanüstü projeler. Ben şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek proje üretmek için proje üretmiyorum. Bizim ayaklarımız yere sağlam basıyor. İhtiyaç ne ise ona uygun proje üretmek ve şehre kazandırmak istiyoruz. Semt sahaları ile mahalle kültürünü yaşatacak, her mahalleye kreş açacak, ulaşıma müdahale edecek, kültür sanatı önemseyerek sanat sokağı gibi alanlar kazandıracak, sportif faaliyetleri önemseyeceğiz. Gelin ve yapabileceklerimize inanın.”

Adapazarı’nda İttifakı Halk Sandıkta Yapacak

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Karadere, Bağlar, Tekeler ve Camili Mahallerinde seçim çalışmalarına devam etti.

HAYALLERİMİZDEKİ ADAPAZARI
31 Mart seçimleri öncesinde sahada çalışmaya devam eden CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, , Karadere, Bağlar, Tekeler ve Camili Mahallerinde vatandaşlarla buluştu. Kılıç’a CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve meclis adayları da eşlik etti. Kılıç, “Adapazarı için ayağı yere basan sağlam projeler üreterek bunların hepsini halkımıza anlatıyor onlardan destek istiyoruz. Hayallerimizdeki Adapazarı’nı hep birlikte inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi.
İTTİFAKI HALK YAPACAK
Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: Kılıç, Adapazarı gücünü toprağından alıyor. Topraklarımız verimli fakat çiftçimiz gübresini, tohumunu borçla alıyor. Emekli maaşindan kredi cekiyor evini tarlasını ipotek ediyor kaderimiz borçlanmak değil. Bu böyle olmaz. Çiftçimiz kazanmalı bunu hep söylüyorum söylemeye de devam edeceğim. Çiftçimiz kazanırsa esnafımız kazanır. Biz size hayal satmıyoruz bunların hepsi yapabileceğimiz şeyler. Bugün ektiğimiz hibrit tohum toprağımızı, GDO’su insanımızın sağlığını bozdu. Ithal tohumun bizi getirdiği nokta savaş çıksa ekecek tohumumuz yok. Bir avuç tohum hayat boyu bağımsızlık diyorum. Bakın Eskişehir Halk süt uygulaması Adapazarı’nda yapılsaydı, ineklerimizi kestiemezdik köykerimizde çocuk sesi hergeçen gün azalıyor. Adapazarı’nda ittifak yok. İttifakı sandıkta halk yapacak ve İsmail Kılıç diyecek, CHP diyecek. Bizler karşınıza halk meclisi ile geldik. Evet Adapazarlının sorunları çok ağır. Biz bütün üyelerimiz ile birlikte elimizi taşın altına koyduk. Hep birlikte Adapazarı’nı yeniden güçlü kılacağız.
YAZILIM KAMPÜSÜ
Yazılım Kampüsü projesinden de bahseden Kılıç, “Gençlerimizi teknolojiye yönlendirecek, Adapazarı’na teknolojik bir beyin göçü gerçekleştirecek bir merkezi hayata geçireceğiz. Biz yazılım ürünlerinin Adapazarı’nda geliştirilmesini istiyoruz. Yazılım Kampüsümüz ile gençlerimiz vereceğimiz eğitimlerle, sermayesiz, özgürce çalışarak kazanacak ve ülke ekonomisine katkıda bulanacak. Alanında Türkiye’de bu işte söz sahibi isimlerle çalışacağız. Adapazarı’nda oluşturacağımız sinerji ile gençlerimizin teknoloji ile yetişmesini, teknoloji üretmesini ve bunu şehrimiz için kullanmasını sağlayacağız” dedi.

İnanın, 31 Mart’ta Başaracağız

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Evren, Karakamış ve Karapınar Mahallesinde vatandaşlara seslendi. Ayrıca Yağcılar Mahallesinde düzenlenen etkinliğe katılarak 31 Mart için destek istedi.

YOĞUN PROGRAM
CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç seçim çalışmalarına devam ediyor. Hafta boyunca Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve Muharrem İnce ile birlikte seçim çalışmaları gerçekleştiren Kılıç, akşamları da mahalle ve toplantı programlarına katıldı. Kılıç son olarak Evren, Karakamış ve Karapınar Mahallesinde vatandaşlara seslendi. Yağcılar’da ise Meclis Adayı Orhan Avcı’nın düzenlediği buluşmaya CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve İl Başkanı Erdoğan Isır ile birlikte katıldı.
HESABINI SORMALIYIZ
Evren Mahallesinde ev ziyaretleri gerçekleştiren Kılıç, Yeniden Güçlü Adapazarı için projelerini açıkladı. Karakamış ve Karapınar Mahallerinde de vatandaşlarla kucaklaşan Kılıç, vatandaşların talep ve şikayetlerini dinleyerek sorunların çözümü için 31 Mart’ta destek istedi. Kılıç, “Sorunların ne kadar çok olduğunu biliyorum. 2004 yılından beri Adapazarı’na yapılanlar ortada. Bu unutulmuşluğun hesabını sormalıyız” dedi.
ADAPAZARI ÇIKARMASI
Yağcılar’da düzenlenen toplantıda da konuşan Kılıç, “Aday gösterildiğimiz günden bu yana sahadayız ve projelerimizi anlatıyoruz. Bir hafta boyunca Adapazarı ilçesini ne kadar önemsediğimizi ziyaretlerimiz ile gösterdik. Grup başkanvekilimiz, İl Başkanımız ve İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum. Genel Başkan Yardımcılarımız ve Milletvekillerimizle Adapazarı’na çıkarma yaptık. İnsanlarımızın gözlerinde o umudu görüyorum. Yapacak çok işimiz var. Ben herkese diyorum ki: ‘İnanın. 31 Mart’ta başaracağız.’ Yılmayın, Yeniden Güçlü Adapazarı için bizimle bu aşkı, bu sevdayı, bu yolu paylaşın. Adapazarı’nı Türkiye’nin örnek alacağı bir yer haline getirelim” diye konuştu. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’da Kılıç’a destek isteyerek 31 Mart’ın öneminden bahsetti.

İnce’den İsmail Kılıç’a Tam Destek

CHP’li Muharrem İnce, Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek için Adapazarı’na geldi.

ADAPAZARI ZİYARETİ
Adapazarı ilçesinde CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayına destek için geldiği Adapazarı’nda bir dizi ziyarete katılan İnce, ilk olarak CHP Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada İl Başkanı Erdoğan Isır ile görüşen İnce, görüşmenin ardından İl Başkanlığının önünde toplanan vatandaşlara da seslendi. Yerel seçimlerin bir beka meselesi olarak gösterilmesine tepki gösteren İnce, “Yerel seçimler bir beka meselesi olsa bile bu konular ulu orta konuşulmaz. Yetkililer bunu kendi aralarında halletmemeliler. Bildiğiniz gibi bir ezan ıslıklama meselesi var. Ben Türk’üne, Kürt’üne, Boşnak’ına, Arnavut’una, Gürcü’süne, Laz’ına, Alevi’sine, Sünni’sine aklınıza kim geliyorsa kadınına erkeğine, yaşlısına gencine, 82 milyonun 82 milyonuna da kefilim. Bu ülkede hiç kimse ezanı yuhalamaz, ezanı ıslıklamaz. Birkaç densiz çıkıp ezanı ıslıklarsa da onları anasından doğduğuna pişman ederim” dedi.
KILIÇ’A TAM DESTEK
Tank Palet özelleştirilmesi konusunda da konuşan İnce, “Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşıyız. Özelleştirme Kanununda ‘İşletme hakkı devri özelleştirmenin bir parçasıdır, bir yöntemidir diyor” dedi. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek için burada olduğunu belirten İnce, Kılıç’ın 31 Mart’ta Adapazarı’nda yeni bir dönemi başlatacağını söyledi ve destek istedi. İnce konuşmasının ardından kalabalık bir vatandaş grubu ile Çark Caddesini dolaştı. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren İnce’ye yoğun sevgi gösterisi olurken, İnce’de vatandaşları selamladı.

Her Mahalleye Bir Kreş Açılacak

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile Eğitim Sen’i ziyaret etti. Burada konuşan Kaya, “İsmail Kılıç Adapazarı’nda Belediye Başkanlığında ilk görevi her mahalleye bir kreş açacak” dedi.

EĞİTİM SORUNLARI
CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP PM Üyesi Ayça Taşkent ve İl Başkanı Erdoğan Isır ile birlikte Eğitim Sen Sakarya Şubesini ziyaret etti. Ziyarette eğitim camiasının sorunları ve beklentileri ile yerel seçimler konuşuldu.
MERKEZ SAHİPSİZ KALDI
Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Yavuz Köse, ziyaretleri için CHP’lilere teşekkür etti. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç ise, “Merkez sahipsiz kaldı. Biz Yeniden Güçlü Adapazarı inşa etmek istiyoruz. Adapazarı insanı maalesef sahipsiz. Biz Sakarya Köprüsü kenarına Eko Pazar, Rekreasyon Alanı, Karavan Park yapmak istiyoruz. Bunlar büyük bütçeler isteyen şeyler değil yeter ki vizyon olsun. Biz bunları hayata geçirecek vizyona sahibiz” dedi.
HER MAHALLEYE BİR KREŞ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “Mart’ın sonu bahar olacak. İsmail Kılıç Adapazarı’nda Belediye Başkanlığında ilk görevi her mahalleye bir kreş açacak. Adapazarı’nda değişim şart. Adapazarı İsmail Kılıç ile yeni bir başlangıç yapılacak” diye konuştu.

Tıp Bayramını Buruk Kutluyoruz

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret ederek hem doktorların Tıp Bayramı’nı kutladı hem de yaşanan darp olayıyla ilgili tepkisini gösterdi.

HASTANE ZİYARETİ
CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP PM Üyesi Ayça Taşkent ve CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret etti. CHP heyeti ziyarette tüm sağlık camiasının ve doktorların 14 Mart Tıp Bayramını kutlarken, hastanede hasta yakınları tarafından darp edilen doktor olayını da kınadı. Hastane çalışanları ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Filiz Kuni ile görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, olayla ilgili bilgi aldı.
SAĞLIK BAKANINA SESLENDİ
Hastane önünde bir açıklama yapan Yıldırım Kaya, “Bugün 14 Mart Dünya Tıp Bayramı. Biz sağlık emekçilerine şiddet ve ekonomik sorunlarının olmadığı bir gün kutlaması için hastanemize geldik ama bugün buradan bir doktorumuz yine şiddette maruz kaldı. Türkiye’de doktorlarımız yüzde 33 fiili şiddete maruz kalıyor. Bu konuları Sağlık Bakanına aktardığımızda bize sağlıkta değil ülkede şiddet var diyor. Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Adapazarı’ndan sesleniyorum. Sizin yok dediğiniz şiddet burada nasıl uygulanmış bir gör. Bayram gününde bir sağlık çalışanının şiddete uğramasını nefretle kınıyoruz. Yetkilileri gereğini yapmaya davet ediyoruz. Sağlık Bakanımız sağlık çalışanlarına sahip çıksın” dedi. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç ise, “Tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Sakarya’da Tıp Bayramımızı buruk kutluyoruz. Bu bayram gününde maalesef bir doktorumuzun başına gelen kötü bir hadise ile sarsıldık. Bu saldırıyı kınıyoruz ve adaletin yerini bulmasını istiyor, doktorlarımıza şiddetin son bulmasını temenni ediyoruz” dedi.

Muharrem İnce Miting İçin Geliyor

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 14 Mart Perşembe günü CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek için Adapazarı’nda olacak. İnce, Sakarya İl Başkanlığı önünde Adapazarlılara seslenecek.

PERŞEMBE GÜNÜ 16.30’DA
31 Mart seçimleri öncesinde Adapazarı’na üst üste çıkarma yapan CHP, 14 Mart Perşembe günü 24 Haziran Seçimleri Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi Adapazarı’nda ağırlayacak. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek için Adapazarı’na gelecek olan İnce, CHP Sakarya İl Başkanlığı önünde halka seslenecek, miting yapacak. Saat 16.30’da Adapazarlılara seslenecek olan İnce, Sakarya’da bir dizi ziyarette bulunacak.
KILIÇ’TAN DAVET
Muharrem İnce mitingine tüm Adapazarlıları davet eden CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, “Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin 14 Mart Perşemve günü saat 16.30’da Sakarya İl Başkanlığı önündeki Adapazarı programına tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Yeniden Güçlü Adapazarı yürüyüşümüzde tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Bu şehri yeniden eski güçlü günlerine döndürmek için hayallerimiz var. Biz bunu başarabiliriz yeter ki halkımızda bize inansın” dedi.